A munkáltató munkaidő-nyilvántartási kötelezettségéről
A mappában található képek előnézete Épületrekonstrukció
Hozzászólások
Hozzászólások megtekintése
Tisztelt Szakértő Úr!
3 kérdés merült fel bennem a fent említett kormányrendelet áttanulmányozása után.
Az első az, hogy a rendelet 1. szakaszának 2. bekezdése kimondja: "A rendelet IV. fejezetének hatálya csak a közalkalmazottakra terjed ki." Kérdésem az, hogy akkor a nem közalkalmazott pedagógusokra/intézményekre mi vonatkozik?
A második észrevételem az, hogy a nevelő-oktató munkát közvetlenül segítő alkalmazottak finanszírozott létszámánál szerepel a pedagógiai felügyelő, ugyanakkor a nevelő-oktató munkát közvetlenül segítő munkakörök fizetési besorolásánál nem található meg a pedagógiai felügyelő. Milyen végzettséggel alkalmazható valaki pedagógiai felügyelő munkakörben?
A harmadik kérdésem pedig az, hogy arról említést tesz a rendelet, hogy mi a helyzet abban az esetben ha kollégiumban nem lett megszavazva a pedagógiai felügyelő munkakör bevezetése ("Azokban a kollégiumokban, amelyekben a pedagógiai felügyelői munkakör nem került bevezetésre, a pedagógus neveléssel-oktatással lekötött munkaideje heti harminc óra"), arról azonban nem, hogy mi van abban az esetben ahol megszavazták.
Válaszát előre is köszönöm!
Zsófi - Re: Ellentmondások a 326/2013. Kormányrendeletben
Tisztelt Szakértő Úr!
A 2011.évi CXC.törvény 62.§. (10) bekezdést felülírta az életpálya modell? Itt is 22-26 óra a tanítással lekötött munkaidő?
Köszönettel: Zsófi
Kati - Re: Re: Ellentmondások a 326/2013. Kormányrendeletben
Kérem segítsen! Vezetőként 8 óra a kötelező óraszámom. Mennyi időt kell az intézményben tartózkodnom? (papíron)
Köszönettel!
Petróczi Gábor - Re: Re: Re: Ellentmondások a 326/2013. Kormányrendeletben
Kedves Kati!
Legalább 32 órát, hiszen ennyi a kötött munkaideje! De többet is fog!!!
Juhászné - juhaszneeva47@gmail.com
Tisztelt Petróczi Úr!
Nagy érdeklődéssel olvasom cikkeit, amelyek nagyon hasznosak, hiszen úgy érzem, jelenleg talán úgy tudok legjobban tájékozódni a nap, mint nap változó közoktatásban, ha elolvasom az Ön által értelmezett és közzétett híreket. Sajnos a válaszokat a feltett kérdésekre nem tudom elolvasni, szerettem volna regisztrálni. Ha esetleg ennek a módját elküldené nekem, megköszönném. Szeretnék egy kérdést feltenni a 32 órás munkahéttel kapcsolatban, amelyet már többen is megfogalmaztak. 45 vagy 60 perces munkaidővel kell e számolnunk a 22-26 ill. 26-32 órás munkaidőre vonatkozóan? Ha például 3/4 8-tól kezdődik a munkaidőm, akkor a 7. óra kicsengetése vagy a szigorúan betartott 60 perces időintervallum vagyis 3/4 3 a munkaidőm vége? Köszönöm válaszát!
Petróczi Gábor - Re: juhaszneeva47@gmail.com
Kedves ÉVa!
Az órákat 60 percként számítsák az előkészítő és záró feldatokkal. A kicsengetés után én még 10 percig mindenképpen itt tartom a kollégáimat. A munkaidő beosztásáról szept. 15-én írtam részletes bejegyzést.
Annamária - annam78@freemail.hu
Tisztelt Petróczi Úr!
1 csoportos óvodában dolgozom, ahol 2 óv.ped dolgozik. Vezetőként eddig 27 órát töltöttem bent csoportban, most ezt lecsökkentették 12 órára. Kérem segítsen, hogyan lehet megoldani ezt a helyzetet? Továbbá kérdezem, hogy a pedagógiai munkát segítő kollégának (dajkának) várható szept.01-től fizetés emelés? Válaszát előre is köszönöm!
Petróczi Gábor - Re: annam78@freemail.hu
Kedves Annamária!
A dajkáknak nem várható fizetésemelés, főként nem szeptember 1-jétől. Vezetőként 12 kötelező órája van, ettől néhánnyal tarthat ugyan többet, ezt nem tiltja a törvény. De ha 27-et fog csoportban tölteni, mi lesz az óvodával? Úgy látom, óvónőt kellene fölvenni, de ez ma nem olyan egyszerű...
nemethanna - Igazgatóhelyettes
Tisztelt Szakértő Úr!
Az intéznényvezetőhelyettesre ( Igazgatóhelyettesre) is vonatkozik a 32 óra , ezt szeretném megkérdezni?
Köszönettel várom válaszát:
Németh Anna
Petróczi Gábor - Re: Igazgatóhelyettes
Kedves Anna!
Igen, nincs felmentő rendelkezés a vezetőkre vonatkozóan sem.
Mágerné G. Anita - 7530 Kadarkút
Tisztelt Petróczi Gábor!
Mágerné G. Anita vagyok egy Somogy megyei iskola gyógypedagógia tagozatán dolgozom, gyógypedagógusként. Egy 7-8.összevont osztálynak vagyok az osztályfőnöke. Ma kaptam meg a 32 órás beosztásomat, amely elég sok fejtörést okoz nekem. A törvény szerint 20 óra a kötelező órám, túlórám elvileg nem lehet(törvény szerint). Egy pár tantárgy tanítását átadták normál általános iskolában tanító kollégáknak, akik nem rendelkeznek gyógypedagógus végzettséggel. A fő problémám a következő lenne: beosztottak 20-26 órámig normál ált. iskolába 14.00-16.00-ig tanulószobát tartani (Hétfőn, kedden, szerdán), ezen felül még 6 órában adminisztrációs, ügyviteli, ügyeleti teendőkre. Ez utóbbival nincs is problémám. A keddi napom például a következőképpen fog alakulni: 7.00-tól ügyelet, majd 5 órában tanítok és 14.00-16.00-ig tanulószobát vezetek. Ez lenne az egyenletes munkaelosztás az új törvény szerint???Mikor készülök fel a tanítási óráimra, ha így be vagyok táblázva egész héten? Az napi órákat 60 percben, vagy 45 percben kell számolni?Nálunk 45 perccel számolnak, mintha szünetben nem lennénk a gyerekekkel!!!!!!!
Azt gondolom, hogy a gyógypedagógusnak azért kevesebb az órája, mert nehezebb dolga van.Rosszul gondolom?
E probléma megoldásában kérném a segítségét!
Tisztelettel: Mágerné G. Anita
Katalin - óvodapedagógus
Igazgató Úr!
Ha jól értelmezem ,akkor az óvodapedagógusokra ugyan ez érvényes,de 32+4 óra= 36 óra? Mi most ezzel vagyunk bajban.Mert ha így értelmezzük,akkor az átfedési idő is megnő,és ez további gondot vet fel.
Böbe - homicsko@gmail.com
Tisztelt Igazgató Úr! Szeretnék én is csatlakozni Csaba és Spáth Éva által feltett kérdésekhez. Hogyan alkalmazható mindez alapfokú művészeti (zene és tánc) iskolában? Előre is köszönöm.
Hamar Csaba - kötött munkaidő nyilvántartása művészeti iskolában
Intézményünk összetett iskola (általános, valamint alapfokú művészeti).
A kötött idő nyilvántartása a leírtak szerint jó az általános iskolai résznél. De a művészeti iskolában is működőképes lehet?
Ha előre leírjuk a 32 órát fixen, akkor egy-egy hangverseny, előadás megtartását hogy lehet majd elrendelni? Ezek egy része ráadásul hétvégre esik.
Hónapok, illetve hetek közt átvihető lehet a 32 óra?
Józsáné Márta - Alkalmazás szept. 01-től
Tisztelt Igazgató Úr!
Sajnos, máshol nem találtam lehetőséget írni, itt teszem. Szeptember 1-től alkalmaznánk pedagógust, a gyakornoki idejét (pontosabban a végét), a minősítő vizsga időpontját hogyan határozzuk meg? Válaszát nagyon köszönöm!
Esztergomi Katalin - segítségkérés
Tisztelt Petróczi Úr!
Szeretném a segítségét kérni, mert nem találom az Ön által említett 316/2013. (VIII.30) Kormányrendeletet, pedig nagy szükségem lenne rá.
A Magyar Közlönyben ugyanezen a szám alatt egy VIII.28-ai rendelet "A biocid termékek engedélyezésének és forgalomba hozatalának egyes szabályairól" szól és nem a munkaidő elszámolásáról. Tudna nekem segíteni?
Köszönettel: Esztergomi Katalin
Kata - Re: segítségkérés
Kedves Katalin!
A rendelet száma: 326/2013. (VIII. 30.) Korm. rendelet.
A pénteki 143. sz. közlönyben jelent meg "A pedagógusok előmeneteli rendszeréről és a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény köznevelési intézményekben történő végrehajtásáról" címmel.
Esztergomi Katalin - Re: Re: segítségkérés
Kedves Gábor!
Köszönöm a válaszát. Akkor viszont szeretném jelezni, hogy az Ön által írt cikkben tévesen írta be a rendelet számát.
Esztergomi Katalin
Kata - 26-32 óra között is gyerekekkel való konkrét foglalkozás?
Tisztelt Szakértő Úr! Iskolánkban a 26-32 óra közötti időkeretben is a tanulóknak szervezett délutáni foglalkozásokat kell tartani. Korrekt dolog szakkört, sportfoglalkozást vagy tanulószobai foglalkozást előírni a pedagógusoknak ezen órakeretben? A tanulókkal való konkrét foglalkozások nem a 26 óra alatt kellene hogy bonyolódjanak?
Válaszát köszönöm! Kata
Rácz Csaba - Ellentmondások a 326/2013. Kormányrendeletben