Intézményi önértékelés
Az intézményi önértékelésről szóló mappát 2015. augusztus 1-jén nyitottam meg. Egy kedves kollégánk hívta föl rá a figyelmemet, hogy ideje lenne a most mindenkit foglalkoztató intézményi önértékelési rendszerrel is foglalkoznom. Kérem, a cikkeket sorban olvassa el, a legrégebbitől kezdve, a legújabbal bezárva. Kevés, ha a legjobban hangzó címűt olvassa el! Az egyes bejegyzéseket olvasók számát értékelve jelenleg ez a helyzet!
Foglalkozom is vele, hiszen augusztus végén két előadást is vállaltam az intézményi önértékelésről, szeptember 29-én pedig országos konferencián vállaltam kétórás előadást az intézményi önértékelés és a pedagógus minősítési rendszer kapcsolatáról. Az előadás a Menedzser Praxis Szakkiadó és Gazdasági Tanácsadó Kft. szervezésében Budapesten a Lurdy Házban lesz, a részvétel díjtalan, de regisztrációköteles. Az előadáson 590 fő jelezte részvételét, köszönöm a hallgatóságnak a bizalmat!
A konferencián elhangzott előadás itt tekinthető meg:
http://prezi.com/rim1y1thv3cc/?utm_campaign=share&utm_medium=copy&rc=ex0share
Cikkek
Az önértékelési rendszer működtetésével kapcsolatos problémákról
2021. szeptember 27-én online előadást tartottam a Menedzser Praxis Kiadó felkérésére az intézményi önértékelés helyzetének országos alakulásáról, valamint a következő önértékelési ciklus feladatairól. Az előadást 380 kolléga követte végig, akik közül sokan tettek föl kérdéseket az előadás alatt és azt követően. A rövid összefoglalót követően a kollégák által feltett kérdésekre igyekeztem válaszolni szerkesztett formában.
Újra tervezés: a második ötéves önértékelési ciklus tervezése
2021. augusztus 31-én lezárul az intézmények első önértékelési ciklusa. Eddig az időpontig kell elvégezni minden pedagógus első intézményi önértékelését. Amint korábbi cikkeimben, előadásaimban erről már írtam, az országos helyzet elfogadható, de nem megnyugtató. Ebben a cikkben áttekintést adunk a pedagógusok, intézményvezetők és az intézmények lezárt önértékelésének országos mutatóiról, tanácsokat adunk az első önértékelési ciklus értékeléséhez és a második ciklus tervezéséhez. Cikkünkben kitérünk a pedagógus tanfelügyeletek megvalósulásának országos mutatóira is. A cikk nyomtatott formája a RaabeKlett Kiadó Jogalkalmazás a közoktatásban c. kötetében 2021 augusztusának utolsó napjaiban jelenik meg.
Hogyan állunk az intézményi önértékeléssel?
A minősítés-tanfelügyelet-önértékelés hármas pillérnek alapvető jelentősége van mindennapjainkban. Előző cikkeimben részleteztem a minősítés és a tanfelügyelet helyzetét, most az intézményi önértékelés országos mutatóival szembesítem olvasóimat! Az elkövetkező években bizony sok feladat vár még ránk! Ez az írás a minősítésről, a tanfelügyeletről és az önértékelésről szóló nagyobb írásban jelent meg a Raabe Klett Kiadónál 2019-ben.
Önértékelési jegyzőkönyv készítése
Ma lezártam 32. pedagógusunk intézményi önértékelését. Kollégáimmal együtt a legtöbbet az önértékelési jegyzőkönyvek elkészítésével bajlódtunk és bosszankodtunk. Olyan módszert javaslok a jegyzőkönyv elkészítéséhez, amely mindenkinek segít egy olyan jegyzőkönyvi minta megalkotásával, amely az ön intézményében minden kolléga önértékelésekor alkalmazható.
Az intézményi önértékelés határideje, ütemezése
Végre kialakultak a pedagógusok intézményi önértékelésével kapcsolatos - talán - véglegesnek tekinthető jogszabályi előírások és elvárások. Egy évvel ezelőtt nyílt tényleges lehetőség arra, hogy az iskolák és óvodák az informatikai rendszerben megkezdjék pedagógusaik önértékelését. De meddig kell lezárni az ötéves ciklust? Hogyan támogatható a pedagógusok intézményi önértékelése?
Az intézményi önértékelés megindítása az informatikai felületen
Az intézményi önértékelést a jogszabályban meghatározott digitális eszközökkel az informatikai felület használatával kell elvégezni. Az ehhez szükséges informatikai felület 2017. január 19-től áll rendelkezésünkre. Az intézményi önértékelés megindításának azonban az a feltétele, hogy az "Intézményi dokumentumfeltöltő modul"-ba minden elvárásrendszert és dokumentumot feltöltsünk. Hogyan lehet életet lehelni a dokumentumfeltöltőbe, és ennek alapján hogyan lehet elkezdeni a pedagógusok intézményi önértékelését... Hát, bizony nehezen!
Felkészülés a tanfelügyeletre és az intézményi önértékelésre
2017. szeptember 14-én a Menedzser Praxis szervezésében előadást tartottam a Lurdy házban az intézményi önértékelés aktuális teendőiről és a tanfelügyeletre történő felkészülés legszükségesebb lépéseiről. Az előadásról készült videofelvételt az előfizetők a Kiadó honlapján megtekinthetik.
Az intézményi önértékelési feladatok újra szervezése
A 2016/17-es tanévben nagy nehézségek árán sikerült megindítani az intézményi önértékelési rendszert. Az első év tapasztalatait értékelve gondoljuk át azt, hogy a 2017/18-as tanévben milyen módon tervezzük meg pedagógusaink intézményi önértékelését! A cikk a Raabe Kiadó 2017/18-as tanévindító kiadványának részeként 2017. augusztus 30-án jelent meg.
Kalandjaim az intézményi önértékeléssel
Ha hiszik, ha nem: néhány napja sikerült lezárnom az informatikai rendszerben első pedagógus kollégám intézményi önértékelését! Hát, nem mondom: sikerült ismét pár ősz hajszálra szert tennem. A következő cikkben leírom az intézményi önértékelés során átélt kalandjaimat! Gyengébb idegzetűek keressenek más olvasmányt! Bónuszként lehetővé tettem a hozzászólásokat, mindenkit mértékletességre kérek!
Intézményi önértékelés és tanfelügyelet 2017-ben
2016. december 15-én az Oktatási Hivatal honlapján közzétette a 2017. évi intézményi önértékelések és tanfelügyeleti eljárások módosult szabályait tartalmazó Önértékelési kézikönyvek és Tanfelügyeleti kézikönyvek harmadik kiadását. Tekintsük át nagy vonalakban, hogyan módosulnak az eljárási szabályok!